Jak stosować bronzer do twarzy i palety cieni do powiek oraz jakich gąbek do makijażu warto używać?

Kompletując zestaw niezbędnych kosmetyków, warto przypatrzeć się różnym rodzajom produktów pozwalających na wykonanie makijażu twarzy. Odpowiedni bronzer do twarzy, palety cieni do powiek i narzędzia do aplikacji, jak gąbki do makijażu z pewnością pozwolą osiągnąć satysfakcjonujący efekt i cieszyć się pięknym wyglądem każdego dnia.

Bronzer do twarzy

Celem stosowania bronzerów jest podkreślenie i konturowanie rysów twarzy, poprzez imitowanie ładnie prezentującej się opalenizny, jak i zagwarantowanie sobie promiennie i zdrowo wyglądającej skóry.

Bronzer do twarzy powoduje, że skóra zyskuje niezwykłego blasku. Tym samym uzyskać można podobny efekt, jaki pozostawia muśnięcie skóry przez promienie słoneczne. Fundamentem dobrze wykonanego zabiegu jest jednak objęcie kosmetykiem wszystkich miejsc na twarzy, które są najbardziej wyeksponowane na działanie promieni słonecznych. Zwykle zalicza się do nich czoło, kości policzkowe i nos.

Dobór formy i koloru

Z uwagi na to, że bronzery występują w różnych postaciach, przed niejedną kobietą otwiera się pole do prowadzenia eksperymentalnych zabiegów, celem dobrania najbardziej odpowiadającej formy bronzera. A do wyboru pozostają przecież tak kosmetyki w płynie, jak i w kremie oraz proszku.

Dowodem na to, jaką popularnością cieszą się na świecie te kosmetyki, dowodzą dane portalu www.grandviewresearch.com. Okazuje się, że 2018 r. światowy rynek bronzerów do twarzy był wart 11,9 mld $. Specjaliści prognozują, że nadchodzi czas, w którym najpopularniejszym typem tych produktów będzie krem i płyn, co ma związek ze znacznie szybszym procesem ich aplikacji.

Spoglądając na to, co ma do zaoferowania niejeden sklep z kosmetykami online, prócz różnych typów bronzerów dostrzec można, iż producenci oferują produkty dedykowane konkretnym odcieniom skóry. Właściwe ich dobranie jest kluczem do osiągnięcia najlepszego rezultatu. Warto przy tym pamiętać, że chcąc cieszyć się perfekcyjnym wyglądem, warto wybrać nieco ciemniejszy ton, niż naturalna karnacja.

Wchodząc w szczegóły, matowe bronzery idealnie sprawdzają się do konturowania twarzy i nadawania jej głębi. W przeciwieństwie do nich błyszcząca odmiana zapewnia uzyskanie świetlistości na twarzy.

Aplikacja bronzera

Bez względu na to, który z typów się wybierze, jego aplikacja powinna objąć te obszary na twarzy, na które naturalnie padają promienie słonecznie. Są nimi wysoko położone punkty, zwłaszcza czoło, a także kości policzkowe oraz nos.

Aby w pełni czerpać z zasobów, jakie oferuje dobry bronzer do twarzy, warto rozpocząć jego nakładanie, tworząc cienką, lekką warstwę. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zbyt duża ilość kosmetyku sprawi, iż cera uzyska nienaturalnego wyglądu.

Pozostając w temacie aplikacji owych kosmetyków, trzeba wskazać, że jest ona pochodną wybrania konkretnego typu bronzera. W przypadku produktów w proszku najlepiej sprawdza się pędzel, z kolei kremowa i płynna wersja wymaga skorzystania z gąbki do makijażu. Płynne, okrągłe ruchy zapewniają z reguły najlepszy efekt, gdyż nie powstają wówczas ostre linie. Obojętnie, który wariant się wybierze ważne, aby zapewniał gładkie, a co za tym idzie naturalnie wyglądające wykończenie.

Najlepsze efekty bronzer do twarzy daje po dokładnym oczyszczaniu twarzy i nałożeniu na nią właściwego podkładu. Tak stworzona baza pozwala w widoczny sposób poprawić wygląd cery, dodając jej ciepła. W celu odpowiedniego konturowania twarzy najlepiej użyć matowego bronzera, który należy rozprowadzić wydłuż nosa w zagłębieniach policzków i przeciągnąć go wzdłuż linii szczęki.

Gąbki do makijażu

O zaletach, jakimi cechują się gąbki do makijażu, przekonało się już wiele kobiet, które od lat używają ich zarówno do mieszania kosmetyków, jak i nakładania makijażu na twarz.

Różne kształty i materiały

Panująca różnorodność w segmencie tych narzędzi powoduje, że na rynku spotkać się można z gąbkami do makijażu, posiadającymi różne kształty i rozmiary. To, na jaki produkt postawić, uwarunkowane powinno być własnymi preferencjami i używanymi na co dzień kosmetykami. Warto więc przetestować każdą z dostępnych opcji, a następnie docelowo wybrać tę, która najlepiej sprawdza się w przygotowywaniu dostosowanego do własnych potrzeb makijażu.

Wśród najczęściej wybieranych gąbek znajdują się najbardziej klasyczne, w owalnym kształcie i posiadające spiczastą końcówkę. Taka forma powoduje, że narzędziem tym z łatwością można pokryć dużą część twarzy i jednocześnie trafić w trudno dostępne miejsca, zwłaszcza w okolicach oczu i nosa.

Z uwagi na to, że gąbki do makijażu produkowane są z różnych materiałów, decydując się na ich zakup, rozważyć można produkty z mikrofibry. Ich struktura cechująca się niezwykłą delikatnością, pozwala na gładkie wykończenie makijażu, tak sypkich, jak i płynnych kosmetyków.

Porady praktyczne

Gąbki do makijażu posiadające płaską krawędź to propozycja dla tych kobiet, które na pierwszym miejscu stawiają na precyzję nanoszenia makijażu. Dodatkowo wybranie tej opcji, stwarza szanse na łatwe rozcieranie podkładu i lepszą aplikację korektora.

Coraz większym wzięciem cieszą się również silikonowe gąbki, które cechuje najwyższy poziom gładkości. Ich użytkowniczki zwracają uwagę głównie na to, że dzięki temu, iż nie wchłaniają kosmetyków, zapewniają łatwość utrzymania ich w czystości. Inny z typów gąbek do makijażu, oparty na sprężystej strukturze, to produkt przystosowany do tego, by korzystać z niego na mokro. Świetnie sprawdza się w trakcie aplikacji płynnej i kremowej formy podkładu oraz korektora.

Co do sposobu użycia, najpowszechniejszym sposobem korzystania z klasycznej gąbki jest zwilżenie jej wodą, a następnie wyciśnięcie jej nadmiaru. Pozwala to uzyskać odpowiednią wilgotność narzędzia i tym samym łatwiejsze mieszanie i nakładanie makijażu.

Równie ważne, jak umiejętnie stosowanie gąbki do makijażu, jest dbanie o to, by pozostawała czysta. Każdorazowe dokładne wymycie jej po wykonanym makeu-upie, pozwala utrzymać jej higieniczny stan, gwarantując, że nie będą się na niej gromadziły bakterie. W zależności od wybranego typu, najlepiej sprawdza się mydło bądź środki dedykowane ich czyszczeniu.

Palety cieni do powiek

Narzędzie, jakim są palety do cieni do powiek, cenione jest zwłaszcza za to, że zawierają pełny skład kolorów, pozwalający na stworzenie wymarzonego makijażu. Zebrane w jednym miejscu rozmaite odcienie, pierwszorzędnie sprawdzają się bowiem w trakcie chęci tworzenia stylizacji na każdą okazję. Bez względu na to czy zachodzi potrzeba delikatnego podkreślenia powiek czy też postawienia na całkowitą metamorfozę, zyskuje się dostęp do sporej kolekcji barw.

Dobierz kolory i intensywność

Dobre palety cieni do powiek znakomicie sprawdzają się przy mieszaniu i dopasowywaniu barw pozwalając osiągnąć różnorodne efekty, skutkujące odpowiednim podkreśleniem spojrzenia. Różne kombinacje kolorystyczne, od dających szansę na stworzenie pełnego naturalności make-upu, po odważny styl, pozwalają na prowadzenie interesujących eksperymentów z wyglądem. Co więcej, zawierają tak matowe, jak i błyszczące odcienie, odpowiadające za możliwość dobrania za każdym razem właściwej intensywności.

Kolorystyka cieni do powiek w paletach zazwyczaj jest na tyle dobrze dobrana, że w trakcie ich nakładania z łatwością uzyskać można spójny wygląd. A ich wszechstronność i wygoda sprawiają, że są one podstawą wielu kolekcji makijażu.

Tworzenie wyjątkowego make-upu ułatwiają dołączone do niektórych opakowań aplikatory, z pędzelkiem lub gąbką. Zaś dzięki dopracowanym, praktycznym opakowaniom, nie tworzą problemów w trakcie przenoszenia ich w torebce i korzystania z nich poza domem. Działanie to w znaczący sposób ułatwiają dołączone do kompletu lusterka pozwalające stworzyć makijaż praktycznie w każdych warunkach.

Oryginalne i limitowane wersje palet

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem stosowanym przez producentów palet cieni do powiek, jest tworzenie kompletów, które przystosowane są do tego, by dać możliwość wykonania dedykowanego danej chwili makijażu. W ten sposób otwiera się szansa na inspirowanie się nowymi trendami bądź dostosowanie wyglądu do aktualnej pory roku, a nawet posiadanego nastroju.

Analizując popularność konkretnych rodzajów palet, zauważalne jest to, że coraz większym wzięciem cieszą się limitowane edycje tych kosmetyków, produkowane przez najbardziej znanych producentów. Ich umiejętne promowanie kampaniami reklamowymi przez wpływowe osobistości i gwiazdy, pozwala wyeksponować ich atuty.

Źródła:

https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/face-bronzer-market

https://straitsresearch.com/report/makeup-sponge-market

Kategoria: Wpisy

Dołącz do naszego newslettera!

Bądź na bieżąco i otrzymuj najświeższe informacje o promocjach oraz nowościach w naszej drogerii!

Loading