Zobacz filtry

Stylizacja

Stylizacja włosów wymaga nie tylko produktów nadających im pięknego wyglądu. Równie ważna jest termoochrona włosów pozwalająca na uchronienie ich przed negatywnymi konsekwencjami stosowania urządzeń do prostowania bądź zakręcania włosów.

Zobacz filtry

Cena

Marka

  
  

Wyświetlanie 1–40 z 43 wyników

Termoochrona włosów w trakcie stylizacji

Nadawanie tego rodzaju stylizacji, tworzy przestrzeń do negatywnego oddziaływania wysokiej temperatury na włosy. Lokówki i prostownice to potem urządzenia, które nagrzewając się do bardzo wysokich temperatur, mogą powodować ich uszkodzenie.

Dotyczy to także sytuacji, w których poprzez działanie wysokich temperatur, mogą zmieniać się pigmenty kolorów włosów. Zabiegi te negatywnie wpływają także na siłę włosów i ich elastyczność, gdyż powodujący, że zewnętrzna warstwa włosów traci swoje właściwości obronne, co kończy się łamliwością i rozdwajaniem końcówek włosów.

Termoochrona włosów stosowana za pomocą specjalnych sprayów pozwala chronić je przed wysoką temperaturą, a tym samym zapobiegać ich uszkodzeniom. Tworzona wówczas bariera ochronna jest w stanie znacząco poprawić zdrowy wygląd włosów. Działa to w ten sposób, że zawarte w kosmetykach składniki tworzą, na całej powierzchni włosów, cieniutką warstwę ochronną. Pozwala to równomiernie rozprowadzić ciepło po włosach i tym samym spowolnić przewodzenie po nich ciepła. Włosy nagrzewają się wtedy stopniowo, redukując swoisty szok, jakim jest proces nagrzewania. W efekcie z włosów dużo wolniej odparowuje wilgoć. Tworząca się wówczas warstwa uszczelniająca dodatkowe zapobiega przedostawaniu się do włosów wilgoci z otoczenia.

Efektowana stylizacja włosów z termoochroną

Aby odpowiednio korzystać z termoochrony włosów, należy pamiętać o tym, że wcześniej należy zadbać równomiernie rozprowadzenie kosmetyku na wilgotnych włosach. Tylko profesjonalne produkty kosmetyczne pozwalają zachować pewność ochrony.

Termoochrona włosów pomaga zachować zdrowe i piękne włosy nawet w przypadku częstego stosowania suszarek, prostownic i lokówek do włosów. Pozwala bowiem wytworzyć barierę uprawiający ciepłem, a naturalnymi włosami i tym samym chronić je przed zniszczeniem.

Należy pamiętać o tym, że termoochrona włosów w sprayu stosowana może być zarówno na wilgotne, jak i na suchy włosy. W zależności od wybranego rodzaju produktu należy wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyku. Pozwoli to na optymalne, równomierne pokrycie włosów ochroną. Jednocześnie specyfik ten powinien posiadać formułę, pozwalającą uzyskać trwałą fryzurę. Sprawdź także nasze szampony koloryzujące i pozwalające na przeprowadzenie kuracji wcierki do włosów.