Zobacz filtry

Płukanki

Płukanki do włosów

Produkty, jakimi są płukanki do włosów, nie bez kozery uznawane są za całkiem przydatny kosmetyk. Pozwalają bowiem na właściwą na ich właściwą pielęgnację, zapewniając im odżywcze składniki. Ważne jest to, by decydując się na ich zastosowanie, sprawdzić, czy dany rodzaj tego kosmetyku, będzie dobrą opcją. Na szczęście wiele z nich opartych jest na naturalnych elementach, zwłaszcza ekstraktach z owoców.

Zobacz filtry

Cena

Marka

  
  

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Płukanki do włosów – zalety stosowania

Na korzyść płukanek do włosów przemawia także fakt, iż stosować je można w przypadku różnych rodzajów włosów. Sprawdzają się zarówno w przypadku prostych, jak i kręconych włosów. Przy tym nie ma znaczenia to, jakiej grubości ktoś posiada włosy. Regularnie stosowania tych kosmetyków pozwala na ograniczenie wypadania włosów. Pomagają także powiększyć objętość, dzięki czemu fryzura staj esie bardziej spektakularna.

 Płukanki do włosów nadają im blasku i specyficznego efektu nabłyszczania. Przez to, że zapewniają podniesienie poziomu wilgotności włosom, ułatwiają ich rozczesywanie. Pozwalają na zregenerowanie włosów po stosowaniu bogatych w składniki chemiczne szampony. Dodatkowo działają w to sposób, by naturalnie zmniejszyć ilość naturalnego oleju, jaki pozostaje na włosach, z uwagi na działanie gruczołów łojowych. Dzięki nim możliwej jest przywrócenie prawidłowego poziomu pH skórze głowy i włosom.

Niezwykły skład

Płukanki do włosów zwierają także olejki roślinne, a często również ocet jabłkowy. Dzięki nim włosy zyskują gładkiego wykończenia. Można je stosować zarówno do włosów suchych, normalnych, jak i przetłuszczających się. Ponadto są dodatkowym kosmetykiem służącym do dodatkowej pielęgnacji skóry głowy. Z reguły używa się ich przed myciem, po to, by móc dokładniej oczyścić skórę głowy same włosy z kurzu i brudu. Niezmiernie ważną zaletą ich stosowania jest dodatkowe nawilżenie skóry głowy.

Co więcej, płukanki do włosów pozwalają pozbyć się ze skóry i włosów pozostałości używanych kosmetyków. Warto więc z nich korzystać, by oczyścić włosy z resztek specyfików używanych w trakcie stylizacji fryzury i przeróżnych środków, takich jak olejki i odżywki.

Polecamy również dostępne u nas gąbki do makijażu i palety cieni do powiek.